Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS FeedCANLI SOHBET HATLARI

| Sohbet Hatları, Sohbet Hattı | Ocak 17, 2019

Saygı; saygı yeryüzünde yaşayan her canlıya karşı duyulması gereken bir kavramdır hayatımızda. Çiçeklerden,ağaçlardan tutunda hayvanlara karıncaya kadar ve bütün insanlara
ırk,dil,din ayırmaksızın her canlıya eşit oranda saygılı olabilmek haklarını koruyabilmek ve yaşam alanlarına saygı duyabilmek.
Saygı hayatımızın her alanınında mutlaka olması gereken bir olgu ve herşeyden önce tabiki kendimize saygı duymalıyız ki çevremizdeki herşeye saygı duyabilelim.
Özellikle aile ve ikili ilişkilerimizde saygının önemi çok büyük,eğerki sağlam ilişkilerimiz olsun istiyorsak mutlaka temelinin öncelikle saygı olması gerekmektedir.
Saygı üzerine kurulan her ilişkinin temeli çok sağlam olur ve üzerine başka şeyler inşa edebilirsiniz. Bir aile düşünün yada bir çift kavga ederlerken bile saygı çerçevesi
içerisinde olmalıdırlar kırıcı rencide edici sözler sarfetmeden hertürlü haklarına saygı duyarak ve asla geri dönüşü olmayan sözler söylemeyerek çünkü bazı sözler vardırki
kurşundan beter bıçak kesiğinden daha derin yaralar açar ve asla telafisi olmayan yollara girilebilir.
Bu yüzdende temelinde saygı olan ilişkilerde bu tarz konuşmalara girilmez karşılıklı olarak eğer saygı korunabilirse uzun yıllar boyu sürecek çok güzel ilişkiler kurabiliriz.
Yine anne baba ve çocuklar arasında da saygının önemi çok büyüktür çocuklarımıza çncelikle hem kardeşler arasında hem büyüklere karşı son derece saygılı olmaları öğretilmelidir.
Saygı kavramı gerçekten de küçük yaşlarda oturtulabilecek bir özelliktir. Ve bütün hayatı etkileyebilecek bir konudur ve saygısız insan herzaman kaybetmeye mahkumdur.
Çevresinde hiçbir saygınlığı olmayacaktır zaten böyle davranan bir insanın öncelikle kendisine saygısı yoktur kendisine saygısı olmayanın bir başkasına da tabiki olmaz.
Böyle bu yapıda bir insan hayatı boyunca ne eş olarak ne aile nede dost arkadaş olarak asla yer edinemez ve herkes kendisinden uzaklaşır.
Canlı sohbet hatları saygı ,sevgi,güven gibi konularda farklı bakış açıları geliştirerek sohbetler edebilmeniz için yol gösterici niteliğindedir…

 

1172 total views, 1 today

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.