Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS FeedCinsellik Sevgililiğin Dayanağıdır – Sohbet Telefonları

| Sohbet Hatları | Aralık 26, 2017

İlişkide cinsellik yoksa sevgililiğin arkadaşlık ilişkisinden bir farkı kalır mı? Sevgililiğin ana teması da budur aslında. Sevgililik = cinsellikten geçer. Peki cinselliğin boyutu ne olmalıdır. Her bireyin kendi sınırları ve ailesini ona koyduğu sınırlar vardır. Biz eğer karar alma olgunluğuna geldiysek kendi sınırlarımızla yaşamayı ve yaşadıklarımızın sorumluluklarını almayı bilmemiz gerekir.

Ancak cinselliğin paylaşılmadığı bir ilişkinin günümüz koşullarında yürüme olasılığının düşük olduğunu biliyoruz. Ancak cinsel paylaşımlarımız sonrasında, yoğun bir suçluluk hissine kapıldığımız da olur. Bunun nedeni değer yargılarımız ve toplumsal öğretilerdir. Paylaşımınız, el ele tutuşmak, öpüşmek, sevişmek ya da seks olabilir karar sizin. Paylaşım düzeyi yoğunlaştıkça, duygularda doyumda yoğunlaşır.

Not: yaşamak istediklerimizi yaşayamayıp, yaşayanları yargıladığımız sürece gerici bir toplum olmaya devam ederiz. Eğer arkadaşınız sevgilisiyle sevişmiş veya ilişkiye girmişse bunu yargılamak size düşmez, onun tercihlerine saygı duyup yanında olmanız gerekir. Ki gerçek bir dost bunu yapar. Cinsel paylaşımlar ne zaman başlamalıdır diye sorarsanız sevgili sohbet telefonları kullanıcıları bunun için tanımlanmış bir zaman yoktur. Kimi ilişkiler öpüşme veya bir gecelik sevişme ile başlar, kimi ilişkilerde ise yıllar süren beraberliklere rağmen bir öpüşme dahi gerçekleşmeyebilir. Aslında düzenli cinsel hayat için de evleniriz. Paylaşımların sonunda beklentilerimiz neler olmalı diye sorarsanız sevgili sohbet telefonları kullanıcıları bunun için paylaşımların düzeyi ne olursa olsun, beklentilerimiz minimum düzeyde olmalıdır. Evlilik, sürekli bir ilişki, gelecek güvencesi; bunlar çoğu zaman karşıdakini ikna etmek için anlık bir duygu ile verilen vaatlerdir. Bir şeyleri yaşarken, istediğimiz için yaşamalıyız, bize verilen vaatlere sahip olmak için değil. Gece aynı yatağa baş koyduğunuz sevgili ya da eş sabah yataktan kalktığında ayrılma kararını size bildirebilir ki; yatmadan önce onun da kararı ömür boyu sizinle olmaktı. Günümüz koşullarını dikkatlice değerlendirirseniz, sevgililik ilişkisini yaşayıp da cinsel birlikteliği paylaşmayanların sayısı o kadar azdır ki !! Ancak bahsettiğimiz değerleri sevgili sohbet telefonları kullanıcıları arkadaşlarımızın yargılamaları korkusu dolayısıyla hep gizlemek durumunda kalırız. O sevgili yokken de siz vardınız. Gittiğinde de siz kalacaksınız. Yaşamın sizin için devam ettiğini unutmamalısınız.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.