Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS FeedCANLI SOHBET HATLARI

| Sohbet Hatları | Kasım 13, 2019

İnsanlar değişmez; karşındakinin değişmesini beklemek,hayal kırıklığını beraberinde getirmekten öteye gidemez çünkü hiç birimiz hiç bir insanı değiştirecek güce sahip değiliz
buna asla gücümüz yetmez.Bir insan ne ise o dur ve olduğu gibi kabullenmeli insanları.
Birisini değiştirmeye çalışmak inanın o kadar zordur ki ve bu çabanız her girişiminizde olumsuz olarak sonuçlanacak ve hayal kırıklığı olarak size geri dönecektir.
Boşa kürek çekmekten ve kendinizi yormaktan başka bir işe yaramaz bu çok zaman. Sadece şu yapılabilir,eğer ki bir insanın tavır ve davranışları hoşunuza gitmiyor ise
anlayışlı bir biçimde yaklaşım göstererek ama onu olduğu gibi kabullenerek bazı tatlı uyarılarla kendisinin bu konuda adım atmasını sağlayabilirsiniz.
Zaten sizi seviyor değer veriyor ve önemsiyorsa mutlaka ki bu konuda kendine dikkat edecektir ve çeki düzen verip kendisine ve hayatına size bu konuxda yardımcı olacaktır.
Sonuçta kimse tamamen bizim kafamıza göre bizim istediğimiz gibi olamaz ve beklentilerimize dört dörtlük cevap veremez ve düşünecek olursanız bizde böyleyiz aslında.
Birisi karşımıza çıkıp deseki değişeceksin değişemeyiz ama değerli ise o insan bizim için kendimize biraz daha dikkat edip hareket ve tavırlarımızı dengeleyebiliriz.
Bu konuda insanlara olan yaklaşım çok önemlidir karşınızdakini rencide etmeden,aşağılamadan,sürekli olarak olumsuz eleştirilerde bulunmadan hoş ve onu düşündüğünüzü ifade
eden doğru kelimeleri kullanarak yaparsanız biraz olsun başarıya ulaşabilirsiniz. Olumlu bir geri dönüş sağlanabilir bu şekilde.
Hayatımıza birini alırken o nu herşeyiyle kabul eder ve o nu sadece o olduğu için sever önemsersek aslında mutluluğun anahtarı da tam olarak bu.
Hayatınızda huzur,mutluluk istiyorsanız nasıl ki siz değişemezseniz karşınızdaki hayatınıza aldığınız insanların da değişmesini beklemeyin ve ilişkilerinizi çıkar çatışmasına
çevirmeyin,şartlar koymayın bırakın ilişki öylece en güzel haliyle akıp gitsin…

1136 total views, 1 today

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.